Дата: 09.04.2012г.
Престой: 8 дни / 6 нощувки
Цена: 730 лв.
Цената на автобусната екскурзия в Италия включва:
* Tранспорт с лицензиран автобус
* 6 нощувки със закуски в хотели 2/3* - 1 в Любляна, 1 в Римини, 3 в района на Рим и 1 в района на Флоренция
* Туристическа програма с екскурзовод в Рим и Флоренция
* Разглеждане на Любляна, Равена, Сан Марино, Асизи, Сиена и Пиза
* Екскурзоводско обслужване по целия маршрут
* Медицинска застраховка
Цената на автобусната екскурзия в Италия не включва:
* Доплащане за единична стая - 180 лв.
* Входните такси на туристическите обекти -
* Доплащане за отпътуване от Велико Търново - 30 лв., от Варна - 60 лв. (при минимум 15 туристи)
Отстъпки:
* За деца до 12 г. на допълнително легло - 70 лв. отстъпка
* За ученици, студенти и пенсионери - 20 лв. отстъпка
Забележка: Отпътуване от Пловдив без доплащане се осъществява при минимум 10 туристи.
Дати на отпътуване:
* 09.04, 20.05, 24.06, 22.07.2012г.
|
Дата |
09.04. |
20.05. |
24.06. |
22.07. |
|
Цена |
730 лв. |
740 лв. |
740 лв. |
720 лв. |
Програма на автобусната екскурзия в Италия:
1 ден. Отпътуване от Пловдив в 05:30 ч., от София в 07:30 ч. за Словения. Вечерта пристигане в района на Любляна и настаняване в хотел. Нощувка.
2 ден. Закуска. Кратка пешеходна програма в Любляна и заминаване за Италия. Посещение на Равена и разглеждане на Стария град с площад „Пополо”, Баптистерия, Архиепископския дворец и музей, базиликата „Св.Виталий” с великолепните мозайки от VI век. Настаняване в хотел в курорта Римини, разположен на Адриатическото крайбрежие. Нощувка.
3 ден. Закуска. Посещение на най-старата република в света - Сан Марино. Пешеходна разходка около градските стени и крепостта, площад „Либерта” със статуята на свободата, Правителствения дворец, Катедралата. Възможност за панорамни снимки. Отпътуване за Асизи и разглеждане на многобройните религиозни паметници в града: Централния площад, базиликата “Св. Франциск” с гроба на светеца покровител на Италия, базиликата „Св. Клара”, Катедралата. Вечерта настаняване в хотел в района на Рим. Нощувка.
4 ден. Закуска. Туристическа програма в Рим с екскурзовод: Колизеума, Римския форум, Капитолийския хълм, площад „Венеция”, площад „Навона”, Пантеона, фонтана „Ди Треви”. След обяд свободно време или по желание посещение на църквите „Санта Мария Маджоре”, „Сан Пиетро ин Винколи”, „Сан Клементе” с гроба на Св. Кирил Философ и „Сан Джовани ин Латерано”. Нощувка.
5 ден. Закуска. До обяд свободно време в Рим или организирано посещение на Ватиканските музеи и катедралата “Св. Петър” (организира се при група от минимум 15 туристи срещу допълнително заплащане – 55 лв. с включени екскурзовод на български език, входен билет и слушалки). Следобяд програма по интереси. Възможност за посещение на художествената галерия в двореца „Барберини”, посещение на парка „Боргезе” или разходка в района на площад „Испания”. Нощувка.
6 ден. Закуска. Отпътуване за Сиена – един от най-добре запазените италиански средновековни градове. Разглеждане на площад „Кампо”, Градския дворец (Кметството), Камбанарията, Катедралата, художествената галерия (двореца Буонсиньори). Посещение на Пиза и разглеждане на Стария град и Площада на чудесата с Катедралата, Баптистерия и Наклонената кула. Вечерта настаняване в хотел в района на Флоренция. Нощувка.
7 ден. Закуска. Посещение на Флоренция – люлката на Ренесанса. Туристическа програма в града с екскурзовод: площад “Дуомо” с катедралата “Санта Мария дел Фиоре” и кулата на Джото, площада на Синьорията с “Палацо Векио”, галерия “Уфици”. Фото-пауза над река Арно от моста “Понте Векио”, площада на Микеланджело и църквата "Санта Кроче". Свободно време. Привечер заминаване за България. Нощен преход.
8 ден. Следобед пристигане в България.
6.